Wydarzenia
Produkt dnia
"STÓŁ W STYLU ORGANICZNYM" Ryszard Koszela
"STÓŁ W STYLU ORGANICZNYM" Ryszard Koszela
3 000,00 zł
szt.
Autorzy
 
Józef Gazda
 
Urodzony 4 marca 1941 r. we Wrocance koło Krosna na Podkarpaciu. 
W 1959 roku ukończył naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W latach 1959-1965 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa i grafiki pod kierunkiem prof. Wacława Taranczewskiego. 
W roku 1965 uzyskał dyplom magistra sztuki. Równocześnie ukończył (z wyróżnieniem) Studium Pedagogiczne przy ASP w Krakowie. 
W roku 1965 zamieszkał w Rzeszowie. W tym samym roku został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. 
W latach 1966-1972 pełnił funkcję kierownika Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. W latach 1965-1980 współpracował z PP Pracownie Sztuk Plastycznych opracowując projekty i realizując liczne prace z zakresu sztuki użytkowej. W roku 1980 podjął pracę W Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie w charakterze nauczyciela rysunku i malarstwa. 
W latach 1985-1993 pełnił funkcję wicedyrektora LSP.
W 1998 r. został członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych
w Przemyślu. Od czasu ukończenia studiów bierze udział w licznych wystawach i konkursach plastycznych. Uczestniczy w aukcjach dzieł sztuki - między innymi: Aukcjach Polskiego Malarstwa Współczesnego W Nowym Jorku organizowanych przez Pana Wiesława Ochmana, Aukcjach Towarzystwa Pomocy im. Św.Brata Alberta „Bliźniemu Swemu”. 
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień — między innymi: Nagrody Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, Nagrody Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie plastyki, Nagrody artystycznej im. Zbigniewa Jana Krygowskiego,
I i II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie na Grafikę Artystyczną. 
Wyróżniony dwukrotnie tytułem „ Zasłużony Działacz Kultury”.
Prace artysty znajdują się w zbiorach i kolekcjach w kraju oraz za granicą (USA, Włochy, Francja, Niemcy, Austria, Słowacja, Ukraina).
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl