Menu
Wydarzenia
NOWOŚCI
"D-2b2a31" Surmacz Dominika
"D-2b2a31" Surmacz Dominika

2 000,00 zł

szt.
"GEST II" Rut Julia
"GEST II" Rut Julia

300,00 zł

szt.
"CZARNA PLAMA" Yanovich Igor
"CZARNA PLAMA" Yanovich Igor

14 500,00 zł

szt.
"PEJZAŻ POLSKI 005" Zalans Ilgwar
"PEJZAŻ POLSKI 005" Zalans Ilgwar

2 000,00 zł

szt.
"WOJNA I POKÓJ" Woroniec Jr Piotr
"WOJNA I POKÓJ" Woroniec Jr Piotr

2 600,00 zł

szt.
"RUCH" Bednarska Kamila
"RUCH" Bednarska Kamila

3 600,00 zł

szt.
"MOJA PRZESTRZEŃ" Haba Marek
"MOJA PRZESTRZEŃ" Haba Marek

3 600,00 zł

szt.
"element_003" Surmacz Dominika
"element_003" Surmacz Dominika

3 200,00 zł

szt.
Autorzy
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

 
 
Urodziłam się w 1990 roku w Rzeszowie. Mieszkam i pracuję w Łańcucie. W 2015 roku ukończyłam studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie uzyskałam dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. UR Antoniego Nikla, prof. UR Marka Olszyńskiego, prof. UR Marka Pokrywki. Jestem uczestniczką plenerów oraz wystaw zbiorowych.
 
Moje obrazy są transpozycją rzeczywistości na formy geometryczne, bliżej nie określone. W centrum zainteresowania jest przedmiot, faktura, człowiek i natura. Poprzez uzyskanie rytmiczności tkanki malarskiej próbuję uporządkować rzeczywistość, pragnąc zbudować świat, który nazwałabym „idealnym”. Kombinacja form składających się na figurę pozwala na realizację moich założeń formalnych i pomysłów odnośnie kształtu, przy równoczesnym zachowaniu cech rzeczywistości.
      Nakładałam wiele kolorystycznych warstw, aby je odsłaniać w kolejnych działaniach. Abstrakcyjne formy są wytworem mojej wyobraźni. Kolory uzyskane w obrazie są raczej chłodne, a obrazy zdają się być otoczone tajemniczością skłaniającą do wnikliwej obserwacji i głębszego zrozumienia istoty przedmiotu, jego dekoracyjności i szerokiego pojęcia piękna we współczesnym świecie. Rozkład formy umieszczonej na moich obrazach jest częścią rzeczywistości, która ulega degradacji. Przepełniona chaosem i gwarem codzienność pełna jest wykrzykników. Pragnę znaleźć ciszę, chwilę dla siebie, malarstwo to moja forma medytacji. Myśli i troski odlatują gdzieś w powietrze tylko po to, aby je potem ‘złapać’ za pomocą pędzla i zamrożonych form tworzących jedną całość. Udowadniając tym samym, że zupełnie sobie obce materiały i faktury, w połączeniu mogą stworzyć coś zupełnie ze sobą spójnego i zachwycającego. Obrazy skłaniają do polemiki, słyszę na ich temat różne opinie i to chyba właśnie dlatego tak je cenię i dlatego są dla mnie tak ważne.
      Malarstwo stanowi środek na wyrażenie siebie, swoich emocji, które w danej chwili nam towarzyszą, oferuje nam możliwość „gry kolorami” na płótnie. Możliwość innego niż słowny, alternatywnego wyrażania się poprzez ruch, gest, przestrzeń, kolor. W obrazach staram się oddać syntezę danego problemu. Moje obrazy przedstawiają pewną konfigurację elementów rzeczywistości malarskiej, składającej się na jedną formę jako coś jednolitego, a zarazem sumę części. Coś na wzór sklejonych ze sobą elementów tworzących jedną całość.
 
 

Kuczek Patrycja

  • nowość
"CYRK" Kuczek Patrycja "CYRK" Kuczek Patrycja
Cena:

1 500,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
"ODBICIE" Kuczek Patrycja "ODBICIE" Kuczek Patrycja
Cena:

1 300,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl